Blog i aktualności

Czwartek, Sierpień 30, 2018, 09:58 | Brak komentarzy »

Dalaj Lama stwierdził, że gdyby dzieci medytowały, to świat byłby lepszy ( wolna interpretacja Jego słów). Zgadzam się, przede wszystkim byłoby mniej agresji w szkołach, nauczyciele mogliby skuteczniej uczyć, a rodzice jeszcze bardziej hołubiliby swoje małe aniołki. Szkoda, że medytacji jako specyficznej formy koncentracji, nie uczy się właśnie w szkole. Może czas na zmiany... 


Wtorek, Lipiec 24, 2018, 16:02 | Brak komentarzy »

Słońce, witamina D, wakacyjny relaks. Chwilo trwaj. A gdyby udało sie utrzymać ten stan umysłu na dłużej, zmienić swoje podejście do obowiązków, które nie wywołują w nas radości? Do różnych aspektów życia? To jest możliwe. Szczęście to stan umysłu. Wszystkie ostatnie badania naukowe to potwierdzają. Znam osoby, które (patrząc na nie z boku) powinny czuć się szczęśliwe. Mają wszystko, a jednak ich poczucie szczęścia i odczuwanie radości są na poziomie -1. Dlaczego? Nasze podejście odgrywa istotną rolę w percepcji rzeczywistości: nasze uświadomione i nieuświadomione blokady, przekonania, to co usłyszeliśmy i doświadczyliśmy w przeszłości, a czego często nawet nie pamiętamy. Oczywiście osobowość też na to wpływa, ale przecież jesteśmy istotami kreatywnymi, które mogą decydować o sobie i swoim sposobie myślenia. Właśnie: decyzja należy do Ciebie, a ja mogę pomóc w dokonaniu zmiany na lepsze.


Piątek, Czerwiec 29, 2018, 09:16 | Brak komentarzy »

Tak sobie my ślę, że myślenie ma przyszłość. Tak sobie myślę, że otwartość ma przyszłość. Tak sobie myślę, że jak to połączymy w całość, to pojawia się większa świadomość. Czasem bardziej boli, kiedy widzi i czuje się więcej, ale... myślę, że warto:)


Piątek, Czerwiec 15, 2018, 09:35 | Brak komentarzy »

jeśli jesteś zadowolona/y ze swoje go życia, to swoją radość jesteś w stanie lepiej przekazać otaczającemu światu. Nasza radość przekłada się na na emocje, które wyrażamy i działania, które wykonujemy. To się po prostu czuje, że ktoś szczerze chce nam pomóc i bez wysiłku dzieli się tym, co ma. Korzyść jest obopólna, a tzw.dobrostan wzrasta u każdej ze stron interakcji. Odważ się na zmianę swoich ograniczeń, a świat wokół też zmieni się na lepsze. Chyba o to chodzi w tym życiu...


Piątek, Czerwiec 8, 2018, 21:31 | Brak komentarzy »

Chyba każdy lubi wyjeżdżać na wakacje czy kilkudniowe wypady. Samolot to najszybszy środek transportu. Boisz sie latać? Nie ma problemu, zaradzimy. I wreszcie odetchniesz z ulgą. Jak to powiedziała jedna z osób, której zmieniłam stosunek do latania: "nareszcie leciałam nie patrząc w jeden punkt na fotelu przede mną, nie trzymałam się kurczowo podłokietnika i po raz pierwszy wstałam, żeby rozprostować nogi". I tak już zostanie:)


Copyright ©2018 bezstres, All Rights Reserved.