Dzieci adoptowane i z rozbitych związków

Zamiast kolejnej lalki, misia, czy gry komputerowej podarujcie dziecku i sobie prezent radości:  brak obciążeń z przeszłości.
 

Dzieci adoptowane - problemy, które da się pokonać

Najlepszym rozwiązaniem jest osobne spotkanie z dzieckiem i z każdym z rodziców. Często wystarczy tylko jedno, aby atmosfera w rodzinie natychmiast się poprawiła, a dzieci adoptowane radziły sobie lepiej w szkole i wśród rówieśników. Wcześniejsze blokady i stres są zredukowane lub całkowicie usunięte. Rodzina zaczyna znacznie lepiej funkcjonować.

Z czego wynikają problemy?
Nawet najlepsi rodzice/opiekunowie nie wiedzą, co się działo z dzieckiem zanim przejęli nad nim opiekę. Dzieci mogły być świadkami czy uczestnikami zdarzeń, które nie powinny ich dotyczyć. Biorąc pod uwagę, że ok.95% naszych doświadczeń jest magazynowana w podświadomości ( wyjaśnienie w "Co mogę dla Ciebie zrobić"), do której w codziennym funkcjonowaniu nie mamy dostępu,  dzieci o tym nie pamiętają. Szczególnie, jeśli sytuacja miała miejsce we wczesnym dzieciństwie.
Opisywane problemy są mi znane i z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że wiem jak pomóc szybko, skutecznie i trwale.
 

Dzieci z rozbitych związków

Co przeżywają? To oczywiste, że nie jest im lekko. Jedno z rodziców stara się wypełniać swoją rolę podwójnie lub robi wszystko, aby dziecko zaakceptowało nowego partnera/partnerkę. Rozwód jako taki jest ogromnym stresem i odciska swoje piętno na całej rodzinie. Czas leczy część ran ale wiele pozostaje niezabliźnionych do końca życia. Ich wpływ na model tworzenia związków jest ewidentny. Trauma związana z rozwodem pozostaje w pamięci, a przekonania dotyczące rodziny zostaną przechowane w podświadomości. Czy na pewno będą wspierać dzieci w dorosłym życiu?
W przypadku rozstania, rozwodu czy rozłąki proponuję osobną sesję dla dziecka i rodzica / rodziców.
 
Jako rodzice i opiekunowie, jako dzieci swoich rodziców doskonale wiemy, że idealny świat to utopia. Życie pisze również nieprzyjemne i zaskakujące scenariusze. Dobra wiadomość: możesz mieć na to wpływ.
 
Inne problemy (przykłady)
- uzależnienie od telefonu, gier komputerowych itp.
- problemy z tworzeniem relacji w grupie
- apatia o nieznanym pochodzeniu ( najbliższe osoby nie potrafią jej wyjaśnić, a dziecko jest zdrowe)
- nadpobudliwość - wymaga dodatkowo trochę pracy w domu
- brak apetytu lub nadmierny apetyt 
Wszystkie powyższe aspekty dotyczącą zarówno dzieci, jak i młodzieży
 
Zapraszam :)
Copyright ©2018 bezstres, All Rights Reserved.