Blog i aktualności

Czwartek, Styczeń 10, 2019, 18:26 | Brak komentarzy »

Serdecznie zapraszam 26 stycznia na warsztat grupowy. Warszawa, Ursynów. Więcej informacji na FB.


Czwartek, Styczeń 3, 2019, 21:54 | Brak komentarzy »

Któż ich nie zna?! "Zacznę biegać", "zrezygnuję ze słodyczy", "pójdę na kurs angielskiego", "będę więcej czasu spędzać z dziećmi" i wiele innych. Czy łatwiej jest podejmować zobowiązania, czy je spełniać? Wiadomo:) Czy można to sobie ułatwić? Tak. Zdecydować się na skuteczną pracę ze swoimi nawykami i przekonaniami. Czy wiesz, że jeśli podświadomie nie wierzysz w sukces swoich działań, to z pewnością nie osiągniesz pożądanego rezultatu? Może kiedyś usłyszałeś/-aś, że nie masz zdolności językowych i dlatego, pomimo świadomej chęci, nie zaczniesz się skutecznie uczyć? Może w rodzinie jest wiele osób otyłych i dlatego masz ograniczające przekonanie, że Ty też musisz mieć nadwagę? A może z powodu blokady emocjonalnej unikasz kontaktu z dziećmi i dlatego nie poświęcasz im czasu? Przyjdź na trening indywidualny i przekonaj się, że niespełnione postanowienia noworoczne nie wynikają z Twojej złej woli i bezproduktywnego lenistwa, lecz z przyczyn, które leżą w podświadomości i nie masz na codzień do nich dostępu. Może warto byłoby to sprawdzić i zmienić co trzeba. A potem z satysfakcją pomyśleć: jestem Wielka/-i :)) 


Poniedziałek, Grudzień 17, 2018, 13:45 | Brak komentarzy »

Zwykle każde Święta, wakacje i dni wolne kojarzą się nam z czymś przyjemnym. Szczególnie Boże Narodzenie / Wakacje Zimowe (nie wszyscy obchodzą ten okres tak samo)  to miły i rodzinny czas. Przed tym okresem, czyli dokładnie w tym tygodniu, większość z nas zamyka tematy w pracy, dokonuje ostatnich zakupów, przygotowuje swoje miejsca zamieszkania i... jest bardzo zmęczona. Może warto zrobić sobie rachunek zysków i strat, aby nareszcie w tym okresie odpocząć i po prostu cieszyć się życiem. Może warto popracowac nad swoim wewnętrznym krytykiem, aby nie beształ Cię za brak czegoś, opóźnienie czy brak perfekcyjnie nakrytego stołu. Spotkania z najbliższymi, ciepłe słowa oraz empatia w stosunku do tych, którzy są samotni lub cierpią na jakiś niedostatek. Może o to też chodzi w tym czasie, świątecznym:) 

Zatem Radosnych Świąt i Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku. Aby nasze doświadczenia były warte naszych narodzin.


Poniedziałek, Listopad 12, 2018, 10:46 | Brak komentarzy »

Jeśli chcesz zarządzać swoimi niepożądanymi emocjami - przede wszystkim stresem, zapraszam na listopadowe warsztaty otwarte w Warszawie. Więcej informacji na moim fanpage'u


Wtorek, Październik 23, 2018, 18:20 | Brak komentarzy »

W ciagu ostatnich kilku lat pojawiło się sporo badań dotyczących połączenia układu trawiennego, a w zasadzie jelit, z mózgiem. Jeśli po raz pierwszy o tym czytasz, to może Ci się to wydać zabawne. Jednakże wiele badań w tym zakresie ( np. "Stress & gut-brain axis. Regulation by the microbiome") pokazuje wpływ flory bakteryjnej na nasze emocje. Okazuje się, że bakterie szczepu Lactobacillus i Bifidobacterium pomagają zredukować objawy depresji i stanów lękowych. Oczywiście nie od razu. Potrzeba kilku tygodni, aby zmiany zaczęły być zauważalne. Oczywiście nie rozwiąże to całkowicie problemu, dobrze jest zrobić mały remanent w sposobie myślenia i stylu życia, jednak każde wsparcie procesu wychodzenia z depresji jest istotne. A, jeszcze jedno: dobrze jest jeść banany ponieważ są źródłem tryptofanu, prekursora neuroprzekaźnika o nazwie serotonina. Dzięki niej (pisząc w skrócie) mamy lepszy nastrój. A gdzie jest produkowana serotonina?? Między innymi w błonie śluzowej jelit. Ciekawe?


Copyright ©2018 bezstres, All Rights Reserved.