Blog i aktualności

Sobota, Listopad 2, 2019, 22:15 | Brak komentarzy »

Odejście kogoś bliskiego wywołuje żal, czasem rozpacz. Szczególnie jeśli jest to ukochana osoba. Ważne jest uświadomienie sobie, że płaczemy nad zmianą, która się dokonała. Dobre wspomnienia pozostają na zawsze, a każdy następny dzień przynosi nowe światło. Ukochana osoba z pewnością chciałaby, abyś je zobaczył/a i nauczył/a ponownie cieszyć się życiem


Wtorek, Październik 8, 2019, 19:32 | Brak komentarzy »

Każdego dnia dokonujemy dziesiątek lub setek wyborów. Czasem są one głęboko przemyślane, a czasem po prostu szybko wpisujemy symbol x w odpowiednią kratkę. Jak to się dzieje, że decyzje ludzi potrafią być tak odmienne, choć każdemu z nas się wydaje, że wybiera dobrze??

Decyduje o tym nasz bagaż doświadczeń i związanych z nimi emocji. To mniej lub bardziej świadome filtry, które determinują sposób patrzenia na świat. To, że są one różne nie powinno nas poróżnić. I skłócić. I nie powinno powodować podziałów. Filtry to przede wszystkim lęki, bo to one zwykle są najbardziej istotne. Popatrzmy na tych wybierających inaczej ze zrozumieniem i toleracją. Bez niechęci. I bez stresu.


środa, Wrzesień 18, 2019, 17:43 | Brak komentarzy »

Zbliża się jesień (nic odkrywczego;)) i dni stają się coraz krótsze. Po gorącym lecie nadchodzący chłód jest szczególnie bolesny. Wpływa na nasze ciało i na nasze myśli, które coraz bardziej schładzane powoli tracą optymizm. Co w takim razie można zrobić, żeby lżej wchodziło się w jesienną aurę? Oczywiście dużo różnych rzeczy... teraz pauza 1-minutowa żeby je wymienić...Pamiętaj o urodzinach koleżanki, spotkaniu z dawnym kolegą, wizycie u... Często zapominamy, że to właśnie kontakt z drugim człowiekiem nas wzmacnia. Zakup stroju kąpielowego w środku zimy pozwoli przez moment pomyśleć o wakacjach, ale to rozmowa z kimś nam przychylnym rozpali wewnętrzną żarówkę i włączy emocjonalny kaloryfer. A jak ten przystojniak z działu technicznego ma parasolkę, to zawsze można poprosić go o odprowadzenie do metra:)


Piątek, Czerwiec 14, 2019, 17:38 | Brak komentarzy »

Wczoraj przeczytałam zabawny wpis na FB, że ludzie obserwują się i oceniaja na podstawie wyglądu, stanu konta, edukacji itp. A komar lubi Cię takim, jakim jesteś. Czasem zamień się w komara i polub innych takimi, jakimi są. I polub siebie, takim jaki jesteś. To pierwszy krok do otwarcia i rozwoju. A wydawało się, że tytuł wpisu nie ma sensu...;)


Poniedziałek, Maj 6, 2019, 22:17 | Brak komentarzy »

Przez kilka dni można było odpocząć, nadrobić zaległości i pożegnać ze stresem związanym z pracą. Czy dobrze się wtedy czułaś/czułeś? A może pojawiło się przeziębienie, migrena czy ból zęba? Jeśli tak, to zwróć na to uwagę. Bywa, że w codziennym tzw.kieracie Twój organizm bardzo się mobilizuje, napięcie trzyma w ryzach. Kiedy odpuszcza ze względu na bardziej relaksujący czas (wakacje, weekend, kilka dni wolnego) to stan mobilizacji odpuszcza i zaczynamy czuć się gorzej. Jeśli tak się dzieje w Twoim przypadku, to warto zaobserwować co powoduje te codzienne napięcia i czy można coś z tym zrobić. Świadomość stanowi połowę sukcesu. Zwykle można łatwo pozbyć się niektórych tzw.stresorów. Będzie łatwiej, a weekend stanie się jeszcze bardziej przyjemny:)


Copyright ©2018 bezstres, All Rights Reserved.