Blog i aktualności

Czwartek, Styczeń 2, 2020, 16:13 | Brak komentarzy »

Chciałabym  życzyć Wszystkim i Każdemu z osobna Nowego Roku 2020:

-bez niepotrzebnego stresu

-bez lęków i jakichkolwiek fobii

-bez niechęci i nienawiści

-bez bezsensownych porażek

-bez chorób i niedomagań organizmu.

Jeśli jednak pojawi się "z" zamiast "bez", to  bez-stresu!!!, zadzwoń - wspólnie sobie z tym poradzimy:)

Szczęśliwego 2020:)


środa, Grudzień 18, 2019, 12:29 | Brak komentarzy »

Czy ktoś świętuje, czy nie, dni wolne dotyczą wszystkich. Zwykle jest to powód do zadowolenia, które jest nam wszystkim potrzebne. Poza tym, że chcę złożyć Wam życzenia Radości i Relaksu, chciałabym dorzucić jeszcze jeden bardzo istotny element. Cokolwiek byśmy nie mówili i jakkolwiek temu nie sprzeciwiali, każdy potrzebuje miłości. Tej, którą otrzymuje i tej, którą daje. To pierwotna potrzeba, która w ewolucji przybrała różne formy. "Akceptuję, że kocham i akceptuję, że jestem kochana/y". Piszę o tym, ponieważ ta akceptacja nie jest wcale powszechna. Jej upowszechnienie prawdopodobnie zmieniłoby cały świat na lepsze, a nasze Święta/Wakacje Zimowe w jeszcze szczęśliwszy czas:)))) I tego Wam i sobie życzę!


środa, Listopad 27, 2019, 19:33 | Brak komentarzy »

Na pozór dziwne połączenie. Jednak okazuje się, że pełnowartościowa, gorzka czekolada poprawia nastrój i są na to naukowe dowody. Istnieją produkty żywnościowe, które powodują, że organizm jest bardziej zadowolony i zrównoważony. Jednak nie chodzi tu o zwykłą przyjemnością, które daje jedzenie.To jak w tytule książki znanego neurobiologa i psychiatry - Manfreda Spitzera "Dopamina i sernik", w której opisany jest szlak dopaminergiczny mezolimbiczno-mezokortykalny (długa nazwa mnie zmęczyła, chyba sięgnę po czekoladę;)). Zwykły cukier pobudza wydzielanie dopaminy ale trzeba go coraz więcej, aby efekt był odczuwalny. Lepiej nie wpaść w ten schemat, lecz znaleźć inne źródła radości. A kostkę gorzkiej czekolady potraktować jak suplement diety.


Sobota, Listopad 2, 2019, 22:15 | Brak komentarzy »

Odejście kogoś bliskiego wywołuje żal, czasem rozpacz. Szczególnie jeśli jest to ukochana osoba. Ważne jest uświadomienie sobie, że płaczemy nad zmianą, która się dokonała. Dobre wspomnienia pozostają na zawsze, a każdy następny dzień przynosi nowe światło. Ukochana osoba z pewnością chciałaby, abyś je zobaczył/a i nauczył/a ponownie cieszyć się życiem


Wtorek, Październik 8, 2019, 19:32 | Brak komentarzy »

Każdego dnia dokonujemy dziesiątek lub setek wyborów. Czasem są one głęboko przemyślane, a czasem po prostu szybko wpisujemy symbol x w odpowiednią kratkę. Jak to się dzieje, że decyzje ludzi potrafią być tak odmienne, choć każdemu z nas się wydaje, że wybiera dobrze??

Decyduje o tym nasz bagaż doświadczeń i związanych z nimi emocji. To mniej lub bardziej świadome filtry, które determinują sposób patrzenia na świat. To, że są one różne nie powinno nas poróżnić. I skłócić. I nie powinno powodować podziałów. Filtry to przede wszystkim lęki, bo to one zwykle są najbardziej istotne. Popatrzmy na tych wybierających inaczej ze zrozumieniem i toleracją. Bez niechęci. I bez stresu.


Copyright ©2018 bezstres, All Rights Reserved.