Blog i aktualności

Piątek, Październik 19, 2018, 10:54 | Brak komentarzy »

Większośc z nas żyje w pośpiechu, szybko w locie łapie kanapkę, przegląda maile, zawiązuje dziecku szalik.

Żeby się dobrze żyło ważne jest utrzymanie równowagi emocjonalnej. Co to tak naprawdę znaczy i jak to zrobić? 

Kiedy pojawia się bodziec, impuls biegnie najpierw po pomoc do podświadomej bazy danych, gdzie w ciągu milisekund przetwarzane są wcześniejsze doświadczenia, wplatane przekonania i ewentualne blokady. Tak przetworzona informacja trafia do świadomości. Następuje reakcja.

Reakcja nie zawsze jest taka, jakiej byś sobie życzył. To w naszej bazie danych - podświadomości, znajdują sie programy, które wywołują te niepożądane reakcje.

Wystarczy sprawdzić, jak działa Twoja podświadoma baza danych. Zmienić to, co jest niepożądane i jest podstawą stresu, nerwicy, depresji. Sprawdzić jaka technika relaksacyjna jest dla Ciebie najlepsza. 

Można to wszystko zrobić podczas jednego treningu. Czasami potrzebne są 2 lub 3 jeśli trzeba dokonać zmian w wielu dziedzinach życia. A potem cieszyć się nim i dbać, żeby inni nie dołożyli nam pracy, bo "Ty przecież doskonale radzisz sobie ze wszystkim"


Piątek, Październik 12, 2018, 14:09 | Brak komentarzy »

Kupić to w tym miesiącu, czy zaoszczędzić na przyszły, bo coś może "wyskoczyć"? Ilu z nas ma takie dylematy? Takie myśli nie sprzyjają przyciąganiu lepszych zarobków. Podobne przyciąga podobne. Czy naprawdę trzeba być świetnie wykształconym, genialnym biznesmenem aby osiągnąć sukces? Nie. Czy można cały czas nic nie robić i liczyć, że coś do nas samo przyjdzie? Zapewne też nie ( jeśli kogoś takiego znacie to z chęcią poznam jego metodę;))

Otwartość na sukces, podejście do swoich działań z pełną wiarą w osiągnięcie swojego celu - OTO recepta. Brzmi jak frazes ale tak to działa. Pytanie brzmi: czy naprawdę otwieramy się na sukces, czy tylko się nam świadomie wydaje. Czy nie ma żadnych blokad w podświadomości, które sabotują świadome działania i włożoną pracę? Sprawdźmy to razem. Jeśli masz program sabotujący swoje działania, możemy go natychmiast zmienić podczas jednego spotkania.

I do przodu:)


Wtorek, Wrzesień 11, 2018, 12:32 | Brak komentarzy »

Drodzy Rodzice. Zwróćcie uwagę, w jaki sposób wypowiadają się Wasze dzieci. Czy mówią: mogę, potrafię, nie ma problemu? Czy też poddają się stwierdzając: to jest za trudne, nauczyciel źle uczy i ja niczego nie rozumiem? Elastyczność umysłu można zaobserwować już w dzieciństwie i pracować nad tym, aby nastawienie dziecka sprzyjało jego rozwojowi. Czy można to zrobić? Można:)


Czwartek, Sierpień 30, 2018, 09:58 | Brak komentarzy »

Dalaj Lama stwierdził, że gdyby dzieci medytowały, to świat byłby lepszy ( wolna interpretacja Jego słów). Zgadzam się, przede wszystkim byłoby mniej agresji w szkołach, nauczyciele mogliby skuteczniej uczyć, a rodzice jeszcze bardziej hołubiliby swoje małe aniołki. Szkoda, że medytacji jako specyficznej formy koncentracji, nie uczy się właśnie w szkole. Może czas na zmiany... 


Wtorek, Lipiec 24, 2018, 16:02 | Brak komentarzy »

Słońce, witamina D, wakacyjny relaks. Chwilo trwaj. A gdyby udało sie utrzymać ten stan umysłu na dłużej, zmienić swoje podejście do obowiązków, które nie wywołują w nas radości? Do różnych aspektów życia? To jest możliwe. Szczęście to stan umysłu. Wszystkie ostatnie badania naukowe to potwierdzają. Znam osoby, które (patrząc na nie z boku) powinny czuć się szczęśliwe. Mają wszystko, a jednak ich poczucie szczęścia i odczuwanie radości są na poziomie -1. Dlaczego? Nasze podejście odgrywa istotną rolę w percepcji rzeczywistości: nasze uświadomione i nieuświadomione blokady, przekonania, to co usłyszeliśmy i doświadczyliśmy w przeszłości, a czego często nawet nie pamiętamy. Oczywiście osobowość też na to wpływa, ale przecież jesteśmy istotami kreatywnymi, które mogą decydować o sobie i swoim sposobie myślenia. Właśnie: decyzja należy do Ciebie, a ja mogę pomóc w dokonaniu zmiany na lepsze.


Copyright ©2018 bezstres, All Rights Reserved.