Blog i aktualności

Poniedziałek, Listopad 12, 2018, 10:46 | Brak komentarzy »

Jeśli chcesz zarządzać swoimi niepożądanymi emocjami - przede wszystkim stresem, zapraszam na listopadowe warsztaty otwarte w Warszawie. Więcej informacji na moim fanpage'u


Wtorek, Październik 23, 2018, 18:20 | Brak komentarzy »

W ciagu ostatnich kilku lat pojawiło się sporo badań dotyczących połączenia układu trawiennego, a w zasadzie jelit, z mózgiem. Jeśli po raz pierwszy o tym czytasz, to może Ci się to wydać zabawne. Jednakże wiele badań w tym zakresie ( np. "Stress & gut-brain axis. Regulation by the microbiome") pokazuje wpływ flory bakteryjnej na nasze emocje. Okazuje się, że bakterie szczepu Lactobacillus i Bifidobacterium pomagają zredukować objawy depresji i stanów lękowych. Oczywiście nie od razu. Potrzeba kilku tygodni, aby zmiany zaczęły być zauważalne. Oczywiście nie rozwiąże to całkowicie problemu, dobrze jest zrobić mały remanent w sposobie myślenia i stylu życia, jednak każde wsparcie procesu wychodzenia z depresji jest istotne. A, jeszcze jedno: dobrze jest jeść banany ponieważ są źródłem tryptofanu, prekursora neuroprzekaźnika o nazwie serotonina. Dzięki niej (pisząc w skrócie) mamy lepszy nastrój. A gdzie jest produkowana serotonina?? Między innymi w błonie śluzowej jelit. Ciekawe?


Piątek, Październik 19, 2018, 10:54 | Brak komentarzy »

Większośc z nas żyje w pośpiechu, szybko w locie łapie kanapkę, przegląda maile, zawiązuje dziecku szalik.

Żeby się dobrze żyło ważne jest utrzymanie równowagi emocjonalnej. Co to tak naprawdę znaczy i jak to zrobić? 

Kiedy pojawia się bodziec, impuls biegnie najpierw po pomoc do podświadomej bazy danych, gdzie w ciągu milisekund przetwarzane są wcześniejsze doświadczenia, wplatane przekonania i ewentualne blokady. Tak przetworzona informacja trafia do świadomości. Następuje reakcja.

Reakcja nie zawsze jest taka, jakiej byś sobie życzył. To w naszej bazie danych - podświadomości, znajdują sie programy, które wywołują te niepożądane reakcje.

Wystarczy sprawdzić, jak działa Twoja podświadoma baza danych. Zmienić to, co jest niepożądane i jest podstawą stresu, nerwicy, depresji. Sprawdzić jaka technika relaksacyjna jest dla Ciebie najlepsza. 

Można to wszystko zrobić podczas jednego treningu. Czasami potrzebne są 2 lub 3 jeśli trzeba dokonać zmian w wielu dziedzinach życia. A potem cieszyć się nim i dbać, żeby inni nie dołożyli nam pracy, bo "Ty przecież doskonale radzisz sobie ze wszystkim"


Piątek, Październik 12, 2018, 14:09 | Brak komentarzy »

Kupić to w tym miesiącu, czy zaoszczędzić na przyszły, bo coś może "wyskoczyć"? Ilu z nas ma takie dylematy? Takie myśli nie sprzyjają przyciąganiu lepszych zarobków. Podobne przyciąga podobne. Czy naprawdę trzeba być świetnie wykształconym, genialnym biznesmenem aby osiągnąć sukces? Nie. Czy można cały czas nic nie robić i liczyć, że coś do nas samo przyjdzie? Zapewne też nie ( jeśli kogoś takiego znacie to z chęcią poznam jego metodę;))

Otwartość na sukces, podejście do swoich działań z pełną wiarą w osiągnięcie swojego celu - OTO recepta. Brzmi jak frazes ale tak to działa. Pytanie brzmi: czy naprawdę otwieramy się na sukces, czy tylko się nam świadomie wydaje. Czy nie ma żadnych blokad w podświadomości, które sabotują świadome działania i włożoną pracę? Sprawdźmy to razem. Jeśli masz program sabotujący swoje działania, możemy go natychmiast zmienić podczas jednego spotkania.

I do przodu:)


Wtorek, Wrzesień 11, 2018, 12:32 | Brak komentarzy »

Drodzy Rodzice. Zwróćcie uwagę, w jaki sposób wypowiadają się Wasze dzieci. Czy mówią: mogę, potrafię, nie ma problemu? Czy też poddają się stwierdzając: to jest za trudne, nauczyciel źle uczy i ja niczego nie rozumiem? Elastyczność umysłu można zaobserwować już w dzieciństwie i pracować nad tym, aby nastawienie dziecka sprzyjało jego rozwojowi. Czy można to zrobić? Można:)


Copyright ©2018 bezstres, All Rights Reserved.